Zasady prawidłowego użytkowania wkładek ICB MEDICAL

utworzone przez | 25.07.2023

KONSERWACJA WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH ICB MEDICAL

Wkładki należy czyścić ręcznie, przy użyciu ulubionego detergentu oraz wody. Następnie pozostawić do wyschnięcia lub przetrzeć ręcznikiem papierowym. Wkładek nie należy prać w pralce!!!
Wkładki można dezynfekować, za pomocą płynu do odkażania powierzchni – wkładki posiadają grzybo i bakterio statyczną. Nie należy także wkładek suszyć na słońcu oraz mechanicznie. Nie należy także wkładek samemu docinać, szlifować, ani próbować odkształcać za pomocą ciepła. Po skończeniu użytkowania należy wyrzucić do pojemnika ze zmieszanymi odpadami. Nie należy ich palić.

WAŻNE UWAGI DOTYCZĄCE INDYWIDUALNYCH WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH

Zespół specjalistów Centrum Fizjo-Expert zaleca :

  • przez pierwszy dzień użytkowania nosimy wkładki przez godzinę lub do wystąpienia dyskomfortu
  • drugiego dnia nosimy przez dwie godziny, następnie każdego dnia zwiększamy czas noszenia wkładek
  • nosimy wkładki tylko w zakrytym obuwiu

JEŚLI POJAWIĄ SIĘ SYMTOMY TAKIE JAK : BÓL, OBRZĘK LUB ZWIĘKSZONA CIEPŁOTA OKOLICY KOLAN, NALEŻY NIEZWŁOCZNIE PRZESTAĆ UŻYTKOWAĆ WKŁADKI ORAZ POINFORMOWAĆ NASZ GABINET – TEL. 603381992

  • wkładki wykonane do sportu, przez pierwsze dwa tygodnie powinny być użytkowane tylko w obuwiu na co dzień, dopiero po tym okresie można stopniowo włączać je do aktywności fizycznej
  • w przypadku wystąpienia bólu mięśniowego, należy wyjąć wkładki i dać odpocząć stopom jeden dzień
  • należy zwrócić uwagę, czy przy przekładaniu wkładek spersonalizowanych do innych butów, zostały one umieszczone w sposób prawidłowy, należy usunąć wszystkie elementy zbędne w obuwiu ( wkładki fabryczne, podpiętki itp ) oraz czy została wkładka lewa włożona do lewego buta i na odwrót.