Wpływ Wibroterapii Vitberga na Ciało Człowieka

utworzone przez | 24.06.2024

Wibroterapia jest nowoczesną metodą terapeutyczną, która zyskuje coraz większą popularność w rehabilitacji i medycynie sportowej. Urządzenia Vitberga są jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów do wibroterapii, oferując szeroki zakres korzyści zdrowotnych. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak wibroterapia Vitberga wpływa na ciało człowieka, jakie ma zastosowania w rehabilitacji oraz przedstawimy przykłady badań klinicznych potwierdzających jej skuteczność.

Jak Działa Wibroterapia Vitberga?

Wibroterapia polega na wykorzystaniu drgań mechanicznych do stymulacji tkanek ciała. Urządzenia Vitberga emitują precyzyjnie dobrane wibracje, które przenikają w głąb mięśni, stawów i kości. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie szeregu pozytywnych efektów zdrowotnych, takich jak:

 1. Poprawa krążenia krwi: Wibracje pobudzają mikrokrążenie, co sprzyja lepszemu dotlenieniu tkanek i przyspiesza procesy regeneracyjne.
 2. Redukcja bólu: Stymulacja mechaniczna może zmniejszać dolegliwości bólowe poprzez blokowanie sygnałów bólowych oraz uwalnianie endorfin.
 3. Wzmocnienie mięśni: Regularne sesje wibroterapii mogą prowadzić do zwiększenia siły mięśniowej oraz ich elastyczności.
 4. Poprawa mobilności stawów: Wibracje pomagają w rozluźnieniu przykurczonych mięśni i ścięgien, co przekłada się na lepszą ruchomość stawów.

Wibroterapia w Żywieckim Centrum medycznym Fizjo-Expert

Wibroterapia Vitberga znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji różnych schorzeń i urazów. W naszym gabinecie Fizjo-Expert stosujemy u Pacjentów:

 1. Po urazach sportowych: wibroterapia pomaga w szybszej regeneracji mięśni i stawów po kontuzjach, skracając czas powrotu do pełnej sprawności.
 2. W leczeniu bólu pleców: regularne sesje mogą przynieść ulgę osobom cierpiącym na przewlekłe bóle pleców, szczególnie w dolnym odcinku kręgosłupa.
 3. U Pacjentów po operacjach ortopedycznych: wibracje wspomagają proces gojenia się ran pooperacyjnych oraz przyspieszają powrót do normalnej aktywności.
 4. W rehabilitacji neurologicznej Pacjentów z chorobą Parkinsona: wibroterapia może poprawić koordynację ruchową i zmniejszyć objawy sztywności mięśniowej.

Przykłady Badań Klinicznych dotyczących wibroterapii :

Skuteczność wibroterapii Vitberga została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych. Oto kilka z nich:

 1. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Medyczny w Wiedniu: Wykazało, że pacjenci po operacjach ortopedycznych, którzy korzystali z wibroterapii, odczuwali mniejszy ból i szybciej wracali do pełnej sprawności w porównaniu z grupą kontrolną.
 2. Badanie opublikowane w Journal of Rehabilitation Research and Development: Zbadano wpływ wibroterapii na pacjentów z chorobą Parkinsona. Wyniki pokazały znaczną poprawę w zakresie koordynacji ruchowej i zmniejszenie objawów sztywności mięśniowej.
 3. Badanie przeprowadzone przez National Institutes of Health (NIH): Stwierdzono, że wibroterapia może być skutecznym narzędziem w leczeniu przewlekłego bólu dolnego odcinka kręgosłupa, przynosząc ulgę pacjentom bez konieczności stosowania leków przeciwbólowych.

Kiedy i w jakich przypadkach można zastosować zabiegi z zakresu wibroterapii ?

Wibroterapia Vitberga znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny i terapii:

 1. Medycyna sportowa: Wspomaga regenerację po intensywnym treningu, zapobiega urazom i wspiera rehabilitację kontuzji.
 2. Fizjoterapia: Ułatwia leczenie schorzeń narządu ruchu, takich jak artretyzm, dyskopatia czy osteoporoza.
 3. Medycyna estetyczna: Pomaga w redukcji cellulitu, ujędrnianiu skóry i poprawie jej elastyczności.
 4. Geriatria: Wspiera seniorów w utrzymaniu sprawności fizycznej, poprawiając równowagę i koordynację ruchową.

Podsumowanie

Wibroterapia Vitberga to innowacyjna i skuteczna metoda terapii, która przynosi liczne korzyści zdrowotne. W Centrum Fizjo-Expert stosujemy tą metodę od wielu lat.  Dzięki precyzyjnie dobranym wibracjom, możliwe jest wspomaganie leczenia wielu schorzeń i urazów, poprawa krążenia, redukcja bólu i obrzęków oraz wzmocnienie mięśni. Liczne badania kliniczne potwierdzają jej skuteczność, co czyni ją wartościowym narzędziem w rehabilitacji i medycynie sportowej. Jeśli szukasz nowoczesnej metody terapii, wibroterapia Vitberga w Fizjo-Expert może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.